Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna - Welldent WrocławChirurgia stomatologiczna jest dziedziną obejmującą różnego rodzaju zabiegi w obszarze jamy ustnej. Nowoczesna technologia oraz bogata wiedza z zakresu chirurgii dentystycznej sprawia, że stale poszerza ona swój zasięg. Nasz gabinet dentystyczny zapewnia chirurgię stomatologiczną we Wrocławiu na bardzo wysokim poziomie. Nowoczesna aparatura jest gwarancją precyzyjnych i skutecznych działań. Gabinet Stomatologiczny WellDent gwarantuje pozbycie się problemów z zębami oraz pomaga uzyskać estetyczny wygląd. Zakres usług realizowanych w ramach chirurgii stomatologicznej:

Usługi chirurgiczne

  • usuwanie zębów,
  • usuwanie zatrzymanych ósemek,
  • resekcje korzeni ,
  • podnoszenie dna zatoki szczękowej,
  • podcinanie wędzidełek,
  • usuwanie ropni, plastyka tkanek miękkich i twardych.

Chirurgia stomatologiczna Wrocław - Zapraszamy do kontaktu z centrum stomatologicznym WELLDENT.

Więcej

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna to jedna ze specjalności stomatologii, która skupia się na przeprowadzaniu zabiegów związanych z obszarem całej jamy ustnej. Zalicza się do nich nie tylko ekstrakcje zębów, ale także chirurgię odtwórczą utraconej tkanki kostnej i tkanki miękkiej. I choć pacjentom klinik dentystycznych to pojęcie kojarzy się zazwyczaj z usuwaniem zębów, dziedzina dysponuje o wiele szerszym zakresem działań.

Chirurgia stomatologiczna - jakich zabiegów dotyczy?

Zabiegi usuwania zębów z pewnością będą najczęściej wykonywane, szczególne gdy dotyczą tzw. zębów mądrości, czyli ósemek. W ramach chirurgii stomatologicznej przeprowadza się także inne zabiegi, zazwyczaj drobne. Należą do nich m.in.: nacięcia ropni, usunięcie torbieli zastoinowej, wycięcie zmiany błony śluzowej jamy ustnej czy wszczepienie implantów. Przeważnie wykonuje się w je w znieczuleniu miejscowym. Nie każdy dentysta będzie specjalistą w tej dziedzinie, dlatego jeśli zależy nam na przeprowadzeniu zabiegów z tego zakresu, należy poszukać odpowiedniego gabinetu dentystycznego.

Wykorzystanie lasera w chirurgii stomatologicznej

Współczesna stomatologia nieustannie się rozwija. Powstaje coraz więcej innowacyjnych urządzeń, które wspierają codzienną pracę stomatologów. Jednym z najczęściej stosowanych jest laser. Jego działanie wpływa na przyspieszenie gojenia ran po zabiegach i usunięciu zębów. Dzieje się tak, ponieważ światło lasera pobudza system immunologiczny, co ma bezpośredni wpływ na szybszą regenerację, a także odnowę komórek. To jednak nie wszystkie zastosowania. Zabiegi przeprowadzane z jego użyciem są znacznie szybsze i dokładniejsze. Możliwe staje się również całkowite wyeliminowanie bólu, dzięki czemu wizyta u stomatologa nie ma nic wspólnego z bólem i nieprzyjemnymi przeżyciami.

W naszym gabinecie dentystycznym znajdą Państwo liczne specjalności, w tym właśnie chirurgię stomatologiczną. Wrocław jest miejscem, gdzie przyjmujemy pacjentów. Zapraszamy na wizytę.