Stomatologia estetyczna
Osoby dbające o swój wygląd i zdrowie uważane są za bardziej atrakcyjne. Chętniej podejmujemy z nimi wspólne działania zarówno w życiu towarzyskim, jak i biznesie. Jedym z elementów takiego wizerunku są z pewnością piękne i zdrowe zęby. Promienny uśmiech przyczynia się do wyższej samooceny i pewności siebie w relacjach międzyludzkich.
I. Wybielanie zębów
Do przeprowadzenia procesu wybielania zębów konieczna jest konsultacja, podczas której lekarz stomatolog dokonuje wnikliwej oceny jamy ustnej pacjenta. Badanie poprzedzone powinno być wykonaniem zdjęcia panoramicznego, które szczegółowo ujawnia ewentualne ubytki w uzębieniu, które będą podlegały wyleczeniu przed procesem wybielania oraz wypełnieniu po wybielaniu. Diagnostyka na podstawie zdjęcia RTG jest równie istotna jak rzetelnie przeprowadzony wywiad z Pacjentem, dotyczący między innymi: przebytych chorób, przyjmowanych leków czy nawyków pacjenta (takich jak palenie papierosów, picie kawy, mocnej herbaty itd.). Są to czynniki najczęściej warunkujące niejednolity odcień zębów przed rozpoczęciem procesu wybielania. Lekarz stomatolog po uwzględnieniu aspektu klinicznego i oczekiwań pacjenta dokonuje wyboru metody wybielania (domowe wybielanie metodą nakładkową, wybielanie z aktywacją za pomocą światła, wybielanie bez aktywacji światła).
II. Korygowanie kształtu i koloru zębów:
1) licówki pełnoceramiczne
Jedne z najnowocześniejszych form leczenia niedoskonałości zębów w odcinku przednim. Licówki są to cienkie płatki porcelany, które naklejamy na przednie powierzchnie zębów. Ich grubość wynosi przeciętnie od 0.5 do 0.75 mm. Trwałość licówek określa się na 13-15 lat. Wskazania: w przypadku, gdy zastosowane metody wybielania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W celu odbudowy częściowo utraconego zęba, korekty jego kształtu, w przypadku mnogich erozje i ubytków przyszyjkowych, a także urazowowych odłamań brzegów siecznych. Diastema, korekta ustawień zębów, niedorozwój szkliwa, przebarwienia po antybiotykach, które nie mogą być usunięte poprzez wybielanie, wydłużenie i rozjaśnienie startych z wiekiem zębów również.
2) korony pełnoceramiczne i na podbudowie z tlenku cerkonu.
Wysokie wymagania estetyczne stawiane uzupełnieniom protetycznym doprowadziły do wynalezienia takich uzupełnień, które wiernie odtwarzają szkliwo ludzkie. Ich wysoki standard uzyskiwany jest w wyniku zastosowania komputerów do projektowania i wytwarzania (technologia CAD/CAM). CAD (Computer Aided Design) czyli projektowanie wspomagane komputerowo, gdzie komputer jest wykorzystywany na każdym etapie projektowania uzupełnienia oraz CAM (Computer Aided Manufacturing), czyli komputerowe wspomaganie wytwarzania. Cechą charakterystyczną systemu jest przetwarzanie trójwymiarowych obiektów widocznych na ekranie monitora, a następnie wycinanie elementów widocznych na ekranie
z bloczków cerkonu. Technologia CAD/CAM, która jest wykorzystywana w procesie produkcyjnym, pozwala osiągnąć doskonałą szczelność korony. Cały proces odbywa się przy użyciu komputera i oprogramowania do projektowania, eliminując w ten sposób wiele błędów popełnianych przez ludzi. Cercon czyli tlenek cerkonu ze względu na swoje doskonałe właściwości i wysoką wytrzymałość na zginanie znajduje coraz bardziej powszechne zastosowanie w odbudowach koron i mostów. Nowatorskie cechy tych uzupełnień to: wysoka estetyka, biokompatybilność.
III. Relaksacja i prewencja napięciom mięśni twarzy
Są to dwa podstawowe elementy leczenia w celu osiągniecie efektu odmłodzenia twarzy. Zaburzenia zwarcia doprowadzają nie tylko do defektów mikroestetyki zębów: starcia powierzchni zębów, pękania szkliwa, powstania ab frakcji, ale również do zniszczenia prac protetycznych oraz zaburzeń tzw. makroestetyki - w postaci wzmożonego napięcia mięśni twarzy i głowy. Długotrwałe zaburzenie zwarcia może doprowadzić do dysfunkcji w stawie skroniowo-żuchwowym, co objawia się przemieszczeniem krążka stawowego (jednej ze struktur stawu). Może także powodować jego zwiększoną mobilność, trzaski w stawach, bóle w okolicy ucha, głowy i szyi, zaburzenia słuchu, szumy w uszach i inne dolegliwości tego typu. Diagnostyka zaburzeń obejmuje: badanie manualne anatomii i funkcji stawów skroniowo-żuchwowych, badanie napięcia mięśniowego, kliniczną i laboratoryjną analizę zwarcia, elektroniczną analizę artykulacji i funkcji żucia. W leczeniu stosowane są szyny relaksacyjne i terapeutyczne ( repozycyjne) .
Zapraszamy do skorzystania z aktualnej PROMOCJI