Technologie i bezpieczeństwo epidemiologiczne

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo Pacjentów. Procesy sterylizacji są w dużym stopniu zautomatyzowane, co eliminuje możliwość jakichkolwiek niedoskonałości.

WellDent Centrum Stomatologiczne jako jedna z niewielu klinik na rynku usług medycznych posiada wewnętrzny system dezynfekcji końcówek stomatologicznych i ssaka przy unicie oraz oddzielne pomieszczenie do sterylizacji narzędzi.

Wyposażone ono jest w myjki ultradźwiękowe i stanowisko przygotowane dla termodezynfektora - profesjonalnej zmywarki do mycia narzędzi stomatologicznych . Termodezynfekcja zapewnia pełne zautomatyzowanie procesów mycia narzędzi, co eliminuje niedoskonałości mycia ręcznego.

Po wizycie narzędzia są dokładnie myte, dezynfekowane i zamykane zgrzewarką w jednorazowych rękawach foliowo-papierowych, a następnie sterylizowane w autoklawie próżniowym. Sterylizacja spełnia wymogi standardów europejskich i jest najpewniejszą metodą zapobiegania zakażeniom. Proces sterylizacji kontrolowany przez testy chemiczne oraz biologiczne poprawności sterylizacji wysyłane do Stacji Sanepid. Poprawność procesów sterylizacji dokumentowana jest wydrukiem z komputera śledzącego proces sterylizacji.

Centrum Stomatologiczne Welldent posiada:

1. Unity stomatologiczne z systemem dezynfekcji systemu ssącego i końcówek stomatologicznych
2. Rentgen z systemem radiowizjografii
3. Urządzenia do nowoczesnego leczenia endodontycznego: Nanotec Endo, mikrosilnik endodontyczny, systemy do wypełniania kanałów ciekłą gutaperką
4. Urządzenia do wybielania zębów
5. Urządzenia do bezbolesnego znieczulania
6. Urządzenie do mikroimplantologii
7. Urzadzenia do profilaktyki higieny jamy ustnej