Protetyka Stomatologiczna Wrocław

Protetyka Stomatologiczna

Centrum Stomatologiczne  WellDent zapewnia kompleksowe usługi dentystyczne w zakresie protetyki stomatologicznej. Zespół lekarzy specjalistów dba o zdrowy uśmiech naszych Pacjentów, wykorzystując nowoczesne technologie współczesnej stomatologii.

Usługi protetyczne świadczone w gabinecie protetyki w naszym Centrum  wykonywane są na wysokim poziomie we współpracy z nowoczesnymi laboratoriami we Wrocławiu.

Protetyka ma na celu uzupełnienie braków zębów oraz tkanek. Do zadań tego działu stomatologii należy także podnoszenie walorów estetycznych i funkcji uzębienia. Współczesna protetyka daje ogromne możliwości, które wykorzystuje nasz gabinet dentystyczny. Ubytki i uszkodzenia zębów powinny być eliminowane w jak najkrótszym czasie.

Protezy zębowe

Protetykę uważa się z tego względu za bardzo istotną dziedzinę, gdyż wygląd uzębienia i uśmiechu ma bardzo duży wpływ na codzienne sytuacje życiowe. W sytuacji, kiedy w uzębieniu występują ubytki, warto zainteresować się protetyką, ponieważ konsultacja, uzyskana w odpowiednim czasie, może zapobiec powstawaniu dalszych uszkodzeń. Protetyka w Centrum WellDent daje możliwość szybkiego i skutecznego działania. Prace stomatologiczne wykonywane są wyłącznie przy współpracy z doświadczonymi i sprawdzonymi laboratoriami protetycznymi, utrzymującymi wysoki poziom wykonania i wykończenia prac protetycznych, dzięki temu usługi protetyki w naszym Centrum WellDent są bardzo pozytywnie oceniane przez naszych pacjentów.

Welldent – Protetyka Wrocław, ul. Jerzego Kukuczki 5/9

Oferowane rodzaje protez zębowych

1) wkłady koronowe (inlay, onlay) – dają możliwość odtworzenia nawet znacznych ubytków w kształcie zęba, cechuje je duża wytrzymałość, dlatego często polecane są do uzupełnienia zębów bocznych;

2) wkłady koronowo-korzeniowe – umożliwiają odbudowę korony zęba na zachowanym korzeniu, co niweluje ryzyko ułamania większej części zęba dzięki przenoszeniu siły żucia na korzeń;

3) korony, mosty – odbudowy protetyczne uzupełniające braki w uzębieniu, mocowane na stałe na zębach własnych pacjenta, są to metody, w których urządzenie nie może być wyjmowane i wkładane samodzielnie;

4) protezy zębowe ruchome (szkieletowe, akrylowe) – uzupełnienia ruchome są stosowane głównie w sytuacjach, kiedy wielkość ubytku w uzębieniu nie pozwala na zastosowanie stałych protez.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o protezach zębowych

Braki w uzębieniu to nie tylko kwestia estetyki. Długotrwałe zaniedbania prowadzą do przedwczesnej utraty zębów, a także zniekształcają rysy twarzy, powodując zapadanie się szczęki i żuchwy. Aby uniknąć tych przykrych konsekwencji, warto udać się na wizytę do centrum stomatologii. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z noszeniem protez.

Czytaj więcej

Ruchome czy stałe?

Protezy zębowe dzielą się na ruchome (które można wyjmować z ust) oraz stałe. Szkieletowa proteza zębowa jest wygodna w noszeniu, a także stabilna i wytrzymała. Najczęściej opiera się na naturalnych zębach. Dentysta może także zdecydować o założeniu stałych wypełnień protetycznych mocowanych za pomocą cementu stomatologicznego. Należą do nich: wkłady koronowe, licówki, mosty.

W przypadku całkowitego braku uzębienia najczęściej stosuje się tzw. sztuczną szczękę.

Jak przyzwyczaić się do noszenia ruchomych protez?

Zaakceptowanie ciała obcego w jamie ustnej może powodować problemy związane z mówieniem lub przeżuwaniem, zwłaszcza w początkowy etapie. Zanim organizm przyzwyczai się do protezy zębowej, może minąć nawet kilka tygodni. Aby przyspieszyć ten proces, warto czytać na głos, a jedzenie kroić na drobne kawałki. Należy także pamiętać, aby pokarm żuć równomiernie, rozmieszczając go po obu stronach szczęki ? w przeciwnym razie może dojść do odchylenia się protezy.

Jak dbać o higienę ruchomych protez?

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednia higiena. Protezy należy czyścić po każdym posiłku, używając specjalnej pasty. Aby zapobiec infekcjom i nalotom bakteryjnym, zaleca się zdejmowanie protez na noc. Sztuczną szczękę najlepiej trzymać w szczelnie zamkniętym pojemniku. Raz na dwa tygodnie dobrze jest zdezynfekować protezy w specjalnym płynie o działaniu antybakteryjnym i antyseptycznym. W naszej placówce, która znajduje się w mieście Wrocław, z przyjemnością udzielimy Państwu wszelkich potrzebnych informacji. Zapraszamy na konsultacje.

Scroll to Top