Licówki porcelanowe Wrocław

Licówki na zęby Wrocław

Centrum Stomatologiczne  WellDent zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne, w tym licówki porcelanowe. Zespół lekarzy ortodontów dba o zdrowy uśmiech naszych Pacjentów, wykorzystując nowoczesne technologie współczesnej stomatologii.

Licówki to bardzo cienkie płytki z materiału ceramicznego, które są przyklejane na przednią powierzchnię zęba celem zamaskowania niedoskonałości. Ich struktura do złudzenia przypomina naturalne szkliwo, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla poprawy wyglądu zębów przednich.

Licówki porcelanowe Wrocław

Licówki porcelanowe są zakładane, aby m.in. ukryć przebarwienia, zlikwidować diastemę czy wyregulować nierówności. Każda licówka jest wykonywana w laboratorium protetycznym indywidualnie na potrzeby konkretnego Pacjenta. Ich założenie wymaga minimum dwóch wizyt w gabinecie stomatologicznym, a satysfakcjonujący efekt może utrzymywać się nawet przez kilkanaście lat!

Licówki krok po kroku? Jakie zabiegi należy wykonać przed zabiegiem? 

  • Pierwszym etapem jest konsultacja u specjalisty protetyki stomatologicznej, podczas której Pacjent może opowiedzieć o swoich oczekiwaniach dotyczących wyglądu licówek. Przygotowywany jest plan leczenia. Lekarz protetyk przedstawia przeciwskazania do wykonania licówek a także rozwiązania, które pozwalają umieścić licówki w jamie ustnej.
  • Następnie przeprowadzamy diagnostykę, która pozwala ocenić warunki anatomiczne Pacjenta i dostosować projekt licówek do jego potrzeb.
  • Przygotowanie zębów do utrzymania licówek- w tym celu należy w minimalnym stopniu oszlifować szkliwo na przednich powierzchniach.
  • Pobranie wycisków uzębienia, na podstawie których w laboratorium protetycznym przygotowywane zostaną porcelanowe licówki. Na zęby Pacjenta zostają natomiast nałożone licówki tymczasowe, wykonane w gabinecie aby chronić zęby przed urazami mechanicznymi i termicznymi.
  • W laboratorium protetycznym technicy tworzą licówki doskonale dostosowane do potrzeb i warunków Pacjenta. Czas oczekiwania na gotową pracę wynosi do 2 tygodni.
  • Pacjent na ostatniej wizycie weryfikuje ze stomatologiem kształt, kolor, wielkość i funkcjonalność licówek. Po zaakceptowaniu pracy, licówki zostają zamocowane na stałe aby móc cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. 

Scroll to Top