Jak przezwyciężyć lęk przed dentystą?

Jak przezwyciężyć lęk przed dentystą?

Wielu pacjentów boi się jak ognia wizyty u dentysty. Jednych przeraża ból, innych narzędzia stomatologiczne, wiertła, niektórych paraliżuje sama myśl o tym, że ktoś im będzie zaglądał do jamy ustnej.

Jak przezwyciężyć strach przed wizytą u dentysty?

Zaskakująco, najlepszym sposobem na przezwyciężenie swoich obaw są częste wizyty kontrolne. Gdy co kilka miesięcy, odwiedzamy gabinet stomatologiczny i przeprowadzamy kontrolę, zmniejsza się szansa na rozwinięcie potencjalnych chorób, a zatem ewentualnego poważniejszego leczenia.

Ponadto, warto wybrać gabinet dentystyczny, który dba o komfort psychiczny pacjentów. Większość  lekarzy wie, jak rozmawiać z pacjentem, by czuł się dobrze. Warto powiedzieć swojemu dentyście o swoich obawach, by zwrócił na to większą uwagę, a także informować o swoich odczuciach w trakcie wizyty.

Co więcej, nowoczesny sprzęt, w który wyposażone są gabinety, w tym Centrum Stomatologiczne WellDent, pozwala na mniejszą inwazyjność zabiegów.

Istotna jest też atmosfera miejsca, gdy spotykamy miłą obsługę, widzimy przyjemne wnętrza i sympatycznego lekarza, nie ma się czego bać. W końcu wizyta u dentysty ma służyć nam i naszemu uśmiechowi.

Scroll to Top