Stomatologia estetyczna

Osoby dbające o swój wygląd i zdrowie uważane są za bardziej atrakcyjne. Chętniej podejmujemy z nimi działania zarówno w życiu towarzyskim, jak i w biznesie. Jednym z elementów takiego wizerunku są z pewnością piękne i zdrowe zęby. Promienny uśmiech przyczynia się do wyższej samooceny i pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Stomatologia estetyczna w Welldent oferuje zabiegi dla uzyskania zdrowych i pięknych zębów:

Wybielanie zębów w gabinecie Welldent Wrocław

I. Wybielanie zębów Wroław  ul. Jerzego Kukuczki 5/9

Ważną kwestią przy zabiegu wybielania zębów jest fakt, że zabieg ten polega na usunięciu osadów i przebarwień z uzębienia. Oznacza to, że najjaśniejszy kolor możliwy do osiągnięcia podczas wybielania zębów to naturalny kolor kośćca. Sam zabieg powinien zostać poprzedzony oczyszczaniem zębów z osadów dla zwiększenia widoczności jego efektów. Do przeprowadzenia procesu wybielania zębów konieczna jest także konsultacja, podczas której lekarz stomatolog dokonuje wnikliwej oceny jamy ustnej pacjenta. Badanie powinno być poprzedzone wykonaniem zdjęcia panoramicznego, które szczegółowo ujawnia ewentualne ubytki w uzębieniu, podlegające wyleczeniu przed procesem wybielania oraz wypełnieniu po wybielaniu. Diagnostyka na podstawie zdjęcia RTG jest równie istotna, jak rzetelnie przeprowadzony wywiad z Pacjentem. Dotyczy on między innymi: przebytych chorób, przyjmowanych leków czy nawyków pacjenta (takich jak palenie papierosów, picie kawy, mocnej herbaty itd.). Są to czynniki najczęściej warunkujące niejednolity odcień zębów przed rozpoczęciem procesu wybielania. Lekarz stomatolog, po uwzględnieniu aspektu klinicznego i oczekiwań pacjenta, dokonuje wyboru metody wybielania (domowe wybielanie metodą nakładkową, wybielanie z aktywacją za pomocą światła, wybielanie bez aktywacji światła). Wybielanie zębów wiąże się też z posiadaniem pewnej dozy samodyscypliny. W innym przypadku otrzymane efekty zabiegu będą tak szybkie, co krótkotrwałe. Po wybielaniu zębów pacjent musi powstrzymać się od picia kawy, herbaty, wina i jedzenie barwiącego jedzenia. Legendarna już biała dieta służy przede wszystkim zapobieganiu sytuacji, w której wrażliwe po wybielaniu zęby, będąc bardziej podatne za barwniki z pożywienia, przebarwią się. Dlatego należy przygotować się na spożywanie niekoniecznie białych, ale niebarwiących produktów. Efekty wybielania zębów, przy przestrzeganiu przez pacjenta zaleceń, powinny utrzymywać się przez okres 2-3 lat.

 

 II. Korygowanie kształtu i koloru zębów:

1) licówki pełnoceramiczne
Jedne z najnowocześniejszych form leczenia niedoskonałości zębów w odcinku przednim. Licówki są to cienkie płatki porcelany, które naklejamy na przednie powierzchnie zębów. Ich grubość wynosi przeciętnie od 0.5 do 0.75 mm. Trwałość licówek określa się na 13-15 lat. Wskazane są:

  • w przypadku, gdy zastosowane metody wybielania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów,
  • w celu odbudowy częściowo utraconego zęba lub korekty jego kształtu,
  • w przypadku mnogich erozji i ubytków przyszyjkowych, a także urazowych odłamań brzegów siecznych,
  • przy diastemie, korekcie ustawień zębów, niedorozwoju szkliwa, przebarwieniach po antybiotykach, które nie mogą być usunięte poprzez wybielanie,
  • w celu wydłużenia i rozjaśnienia starych zębów.

2) korony pełnoceramiczne i na podbudowie z tlenku cerkonu.

Wysokie wymagania estetyczne, stawiane uzupełnieniom protetycznym, doprowadziły do wynalezienia takich uzupełnień, które wiernie odtwarzają szkliwo ludzkie. Ich wysoki standard uzyskiwany jest w wyniku zastosowania komputerów do projektowania i wytwarzania (technologia CAD/CAM). CAD (Computer Aided Design) jest projektowaniem wspomaganym komputerowo, wykorzystywanym na każdym etapie uzupełnienia. CAM (Computer Aided Manufacturing), czyli komputerowe wspomaganie wytwarzania, jest systemem, który przetwarza trójwymiarowe obiekty widoczne na ekranie monitora, a następnie wycinana elementy, widoczne na ekranie, z bloczków cyrkonu.
Technologia CAD/CAM, która jest wykorzystywana w procesie produkcyjnym, pozwala osiągnąć doskonałą szczelność korony. Cały proces odbywa się przy użyciu komputera i oprogramowania do projektowania, eliminując w ten sposób wiele błędów popełnianych przez ludzi. Cercon, czyli tlenek cyrkonu ze względu na swoje doskonałe właściwości i wysoką wytrzymałość na zginanie, znajduje coraz bardziej powszechne zastosowanie w odbudowach koron i mostów. Nowatorskie cechy tych uzupełnień to wysoka estetyka i biokompatybilność.

III. Relaksacja i prewencja napięciom mięśni twarzy

Są to dwa podstawowe elementy leczenia, w celu osiągnięcia efektu odmłodzenia twarzy. Zaburzenia zwarcia doprowadzają nie tylko do defektów mikro estetyki zębów - starcia powierzchni zębów, pękania szkliwa, powstania abfrakcji - ale również do zniszczenia prac protetycznych oraz zaburzeń tzw. makro estetyki - w postaci wzmożonego napięcia mięśni twarzy i głowy. Długotrwałe zaburzenie zwarcia może doprowadzić do dysfunkcji w stawie skroniowo-żuchwowym, co objawia się przemieszczeniem krążka stawowego (jednej ze struktur stawu). Może także powodować jego zwiększoną mobilność, trzaski w stawach, bóle w okolicy ucha, głowy i szyi, zaburzenia słuchu, szumy w uszach i inne dolegliwości tego typu.
Diagnostyka zaburzeń obejmuje:

  • badanie manualne anatomii i funkcji stawów skroniowo-żuchwowych,
  • badanie napięcia mięśniowego, kliniczną i laboratoryjną analizę zwarcia, elektroniczną analizę artykulacji i funkcji żucia.

W leczeniu stosowane są szyny relaksacyjne i terapeutyczne (repozycyjne).
Zapraszamy do skorzystania z aktualnej PROMOCJI

Welldent - Stomatologia estetyczna Wrocław, ul. Jerzego Kukuczki 5/9'

Zalecenia dla osób wybielających zęby